The Leading eBooks Store Online 4,293,432 members ⚫ 1,430,845 ebooks

New to eBooks.com?

Learn more

Vinograd: Praktichne vikoristannja

(Ukrainian edition)

Vinograd: Praktichne vikoristannja by Valer?j Hodak
Buy this eBook
US$ 9.99
(If any tax is payable it will be calculated and shown at checkout.)

Виноград належить до родини Виноградових (Vitaceae Juss), яка нараховує біля 600 видів. Більшість з цих видів зростає в дикому стані майже у всіх країнах помірної, теплої та тропічної зони і з практичною метою людиною не використовується. Дикорослі форми зустрічаються, переважно у лісах, у долинах річок і на схилах гір. Деякі види ростуть у посушливих зонах – степах, саванах і, навіть, пустелях Південної Африки і Південної Америки, трапляються високо у горах (у Східних Гімалаях, 3300 м н.р. м.). На території країн СНД зростають види родів Вітіс, Ампелопсис і Партеноцісус.

Виноградні – деревні повзучі ліани, рідше прямостоячі чагарники і невисокі дерева з опадаючими листками і видовженими міжвузлями. Рослини полігамно однодомні або дводомні (роди Вітіс, Тетрастігма), з двома типами галуження пагонів: моноподіальним і симподіальним. Пагони трав'янисті, мають вузли з супротивно розташованими на них листками і вусиками або суцвіттями (пагони деяких видів роду Ціссус позбавлені вусиків і, навіть, листків). Пагони розвиваються з надземних бруньок минулорічного приросту, а у деяких видів роду Ампелоціссус – із бруньок потовщеного підземного стебла. Вусики роздвоєні або дещо розгалужені, для них характерна надзвичайна чутливість; у деяких представників роду Партеноціссус кінчики вусиків мають присоски. Листки почергові, прості, найрізноманітнішої форми: суцільні, лопатеві, пальчасто-розсічені або пірчасті, з двома спадаючими прилистками. У межах родини Vitaceae зустрічаються види з різними листками, галуженнями пагонів, суцвіть, квітками, плодами і насінням. З родини Виноградових тільки 20 видів введені у культуру для використання плодів або в якості підщеп. Усі вони належать до одного роду Вітіс – виноград, який нараховує біля 70 видів.

Для рослин роду Вітіс, на відміну від інших родів родини виноградових, характерні наступні основні ознаки: а) деревина дворічних пагонів жовто-коричнева; б) кора на пагонах відокремлюється у вигляді смужок; в) віночок відкривається знизу; г) рослини дводомні (тільки культивовані сорти і деякі здичавілі форми мають двостатеву квітку).

Про походження видів винограду можна судити на підставі даних палеонтології – науки, яка вивчає вимерлих тварин і рослин, що зростали в далекому минулому Землі, на підставі їх відбитків і зкам'янілих залишків частин в геологічних шарах різних епох.

Glagoslav E-Publications; May 2014
62 pages; ISBN 9781784379148
Read online, or download in secure EPUB
Title: Vinograd: Praktichne vikoristannja
Author: Valer?j Hodak
 
More Crafts
Subject categories
ISBNs
9781784379148